• Gianrico Carofiglio na Festiwalu Kryminału 2010
 • ~Agnieszka Moskwa | 20-08-2010 12:03:59
  Włoski pisarz i prokurator Gianrico Carofiglio, autor serii kryminalnej z mecenasem Guerrierim, będzie gościem Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2010. To kolejny po Jo Nesbø i Johanie Theorinie zagraniczny autor, który pojawi się na tegorocznej edycji imprezy.

  Gianrico Carofiglio (ur. 1961) - pisarz i prokurator, który występował jako oskarżyciel w procesach przeciwko mafii, przestępczości zorganizowanej i handlarzom ludźmi. Zaangażował się również w działalność antykorupcyjną.

  Jako powieściopisarz odniósł wielki sukces dzięki serii kryminalnej z mecenasem Guerrierim, na którą składają się: Świadek mimo woli, Z zamkniętymi oczami, Ponad wszelką wątpliwość oraz bestsellerowy we Włoszech czwarty tom Le perfezioni provvisorie. Opublikował także powieść Il passato è una terra straniera oraz powieść graficzną Cacciatori nelle tenebre. Zdobył uznanie zarówno krytyki, jak i czytelników, o czym świadczą liczne nagrody i wysokie nakłady jego książek.

  Prawa do cyklu o mecenasie Guerrierim zakupiły wydawnictwa z kilkunastu krajów, m.in. Hiszpanii, Francji, Holandii, Japonii, Brazylii i USA. Na podstawie powieści Carofiglia włoska telewizja nakręciła serial. Najnowsza powieść Le perfezioni provvisorie, która zdobyła olbrzymią popularność we Włoszech, ukaże się nakładem W.A.B. w 2011 r.

  Materiał pochodzi z serwisu Internetowe Imperium Książki <http://www.iik.pl>